top of page

אייפון 15 פרו מקס: כל מה שצריך לדעת לפני רכישה

בחודש האחרון, הוצגו דגמי האייפון 15 החדשים מבית אפל. החברה, שפעלה לאחרונה מתחת לציפיות המשקיעים, מקווה שהחידושים במכשיר ישפרו את ביצועיה בשוק. לפי אפל ככל שהדגם יוקרתי יותר, הפיצ'רים בו מתקדמים יותר. לשם הבנת השינויים, הנה סקירה של המכשיר המתקדם ביותר - אייפון 15 פרו מקס, וזאת כדי לקבוע האם זה שווה את ההשקעה.


השיפור הבולט: מסגרת טיטניום

בשנים הקודמות, הייתה אפל מציגה מכשירים שמגיעים עם שדרוגים דיסקרטיים בהשוואה לדור הקודם. זו המגמה גם במכשיר האחרון, אשר מצוייד במסך OLED בגודל 6.7 אינץ'. ממבט ראשון, יתכן ולא תוכל להבחין בשינויים, אולם בפרטים הקטנים מתגלה החידוש המרשים: המעבר למסגרת מטיטניום, בניגוד למסגרת הקודמת עשויה אלומיניום. אפל הודיעה כי מדובר בשיפור שמתוכנן להפוך את המכשיר לקליל יותר, חזק ביותר ונגיש לתיקון. לאחר זמן סביר של שימוש באייפון 15 פרו מקס ניכר השינוי. הפחתה של כ-20 גרם במשקל מהגרסה הקודמת נתפסת באופן מרשים יותר בתחושה מאשר על הכתב. בנוסף, אף שהמראה של המכשיר נותר דומה, ישנו שיפור בעיצוב - הקצוות והשוליים הפכו להיות מעוגלים באופן ניכר יותר, כך שהפינות לא נראות חדות והאחיזה במכשיר הפכה נעימה יותר.


היתרון הגלוי ביותר של אייפון 15 פרו מקס: כפתור פעולה חדש

התחושה הראשונה שזהו חידוש שאין לו משמעות גדולה. אחרי הכל, מדובר רק בהחלפה למתג הסאונד המוכר, אך במקום שיהיה מוגבל לשליטה על הסאונד בלבד, הוא ישמש ככפתור רב-תכליתי. בהגדרות המקוריות, המכשיר מציע שהכפתור ישמש לשליטה בסאונד. אבל תוכלו להתאים אותו לפונקציונליות אחרת, כמו להפעיל את המצלמה, להקליט הודעות קוליות, להדליק את הפנס, להשתמש באפשרויות הנגישות או ליצור קיצורי דרך לאפליקציות השונות. לאחר כמה ימים של ניסיון, מסתבר שזה חידוש רב-ערך: כאשר תבחרו בפונקציה המתאימה לכם, הכפתור הופך לכלי שלא תוכלו להפסיק להשתמש בו.


המעבר ל-USB-C

ההחלטה של אפל להשתמש בשקע USB-C לטעינת המכשירים החדשים שלה היא בלתי נמנעת, בעיקר באור ההחלטות הרגולטוריות באיחוד האירופי. מעבר לכך, היא מייצגת יתרון ניכר לצרכנים: התקנה אחידה וגלובלית שמקלה על כולם, ומסייעת לצמצום בזבוזים של כבלים שונים. המעבר ל-USB-C מסייע בהעברת קבצים במהירות גבוהה ובהגברת התאמת המכשיר לציוד מקצועי, יחד עם זאת אפל הייתה יכולה לבצע את המעבר הזה הרבה זמן לפני החלטת האיחוד האירופי.


ביצועים מרשימים אך עם אתגרים

ביצועים: הכנסת מעבד Apple A17 Pro היא פריצת דרך טכנולוגית. אין ספק שהביצועים המהירים והחלקים שהמכשיר מציע הם תוצאה ישירה של המעבד החדש. בזכותו, המכשיר הפך להיות אחד האופציות המרשימות ביותר לגיימרים ולכאלה הזקוקים לביצועים גבוהים במכשיר הנייד שלהם.

התחממות: הבעיה המרכזית היא ההתחממות הזריזה של המכשיר. הכנסת מעבד כה חזק כ-A17 Pro למכשיר דורשת ביטחון תרמי מסודר ויעיל.

סוללה: 13-14 שעות של שימוש הן תוצאה טובה לסוללה בקיבולת של 3,200 מיליאמפר לשעה. הטעינה המהירה, כחצי שעה, היא יתרון נוסף שמבטיח את החיים המהירים של הסוללה.


בסה"כ, המכשיר של אפל מציע ביצועים מרשימים בזכות המעבד החדש, אך ההתחממות של המכשיר אייפון 15 מקס פרו, היא בעיה שאפל תצטרך לטפל בה, משהו שניתן לפתור באמצעות עדכון תוכנה.


מצלמה מצויינת כיאה לאפל

איכות הצילום: אפל השקיעה רבות בשדרוג המצלמה של אייפון 15 החדש. האיכות השופרה, הפרטים החדים והצבעים הבולטים הם רק חלק מהיתרונות הבולטים של המצלמה הראשית. האפשרות לבחור בין שלוש האופציות של 24 מ"מ, 28 מ"מ ו־35 מ"מ מעניקה גמישות בצילום ואפשרות לתפיסה רחבה יותר של הסצנה או פרטים יותר מדויקים.

זום: השיפור באפשרויות הזום הוא ניכר ומקנה למשתמש הרבה יותר אפשרויות בצילום. הזום האופטי של האייפון 15 מקס פרו, מספק יכולת קירוב של פי 5 באיכות גבוהה ומקצועית.

מצב לילה: המצב לילה תמיד היה אחד האתגרים הגדולים בצילום בסמארטפונים, ונראה כי אפל עשתה שיפורים משמעותיים בתחום זה. התוצאות מרשימות ותורמות לצילום נכון וברור גם בתנאי תאורה לא אידיאליים.

מצב דיוקן: השיפורים במצב דיוקן הם שיפורים שמקנים למשתמש גמישות ויכולת לשלוט יותר בצילום, אך כפי שתואר, ישנם כאן ושם תקלות בזיהוי האובייקט. האפשרות לשנות את הפוקוס אחרי הצילום היא יתרון משמעותי שמעניק למשתמש יכולת ליצור את התמונה הרצויה לו.


בסה"כ, המצלמה של האייפון החדש היא בהחלט אחת המרשימות בשוק ומספקת תוצאות מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר.


Comments


bottom of page